Praktyczne foremki do lodów

Własnoręczne przygotowanie lodów, to dobra alternatywa dla tych sklepowych. Do tego, można zrobić je dla całej rodziny, w różnych wariantach smakowych.

Foremki do lodów

plastikowe foremki do lodówBardzo dużym ułatwieniem, jeśli chodzi o samodzielną „produkcję” takich zimnych przekąsek, jest zakup foremek do lodów, które są wielokrotnego użytku. Tzn. po zjedzeniu lodów, można je umyć (ręcznie lub w zmywarce), i odłożyć do następnego razu. Takie foremki są niezwykle praktyczne, bo przygotowaną masę lodową od razu, jeszcze przed zmrożeniem, rozkłada się do pojedynczych pojemniczków. Potem je się już gotową porcję, której nie trzeba oddzielać od zmrożonej całości. Foremki są wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów (silikon lub tworzywo polipropylenowe), są więc odporne na niską temperaturę, a jednocześnie bezpieczne w kontakcie z żywnością.

Różnorodność wyboru

Foremki do lodów można kupić w wielu różnych kształtach i kolorach. W zależności od własnych potrzeb, mogą to być foremki-zwierzątka (które na pewno ucieszą dzieci), foremki podłużne, lub okrągłe (różniące się rozmiarami). Można wybrać modele kolorowe lub przezroczyste. Typowy zestaw foremek będzie zawierał wygodną podstawkę, kilka pojedynczych foremek, oraz patyczki pasujące do każdej z nich. Bardzo często posiadają one również zabezpieczenie przed tym, by lody nie ciekły w czasie jedzenia. Dzięki takiemu zestawowi, bez problemu będzie można przygotować zdrowe i smaczne domowe lody.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *