Patera na owoce – produkt który przydaje się w rozmaitych sytuacjach życiowych

W gastronomii liczy się nie tylko to, jak przygotowuje się posiłki, ale i to, w jaki sposób się je podaje. Zasada ta dotyczy również deserów. One także powinny być przyrządzone i dostarczone z nutką gracji i elegancji. Spełnić ten warunek pomoże patera na owoce nowoczesna jej wersja- różni się od jej poprzedniczek.

Dlaczego patera na owoce jest taka przydatna?

Po pierwsze dlatego, że zapobiega obijaniu i zabrudzeniu owoców. Po drugie szklana patera na owoce to teraz dość modny dodatek, którym można przystroić każdy stół. Poza tym dzięki paterze na owoce goście mogą śmiało sięgać po ulubiony przysmak bez cienia skrępowania. Owoce są tak rozlokowane, że można po nie sięgnąć bez najmniejszych problemów, Patera na owoce jest tak poręczna i obszerna, że można jej używać nawet podczas większych przyjęć w gronie przyjaciół i znajomych.

Do czego jeszcze może służyć patera na owoce?

Z racji tego, że jest dosyć wytrzymała i ma szklaną przykrywkę, można na niej podawać słodkie desery, ciasta, torty i inne tego typu przysmaki. Jest ona na tyle podręczna i funkcjonalna, że nie ma problemu z jej przenoszeniem ani późniejszym umyciem. Poza tym patera na owoce nowoczesna pasuje idealnie niemal do każdej zastawy stołowej. Szklana patera na owoce posiada dodatkowo wiele kształtów i form, co dodatkowo podnosi jej atrakcyjność. Na paterze na owoce można rozsypać kolorowy piasek i rozmieścić świece zapachowe. Romantyczny nastrój jest wskazany zwłaszcza podczas wieczoru we dwoje.