Zalety uzdatniacza wody

Okazuje się, że inaczej uzdatniana jest woda wodociągowa, a inaczej woda ze studni głębinowej lub kopanej. Czym cechuje się uzdatniacz wody? Jakie rozwiązanie wybrać? O czym pamiętać?

Uzdatniacz wody

Woda wodociągowa jest z zasady zdatna do spożycia. Jednakże jej jakość jest związana z ustawą o zbiorowych zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzeniu ścieków. Zazwyczaj walczymy z osadem, jaki pojawia się na bateriach łazienkowych i w czajniku. Najprostszą opcją jest narurowy filtr korpusowy i wkład zmiękczający. To dobry pomysł wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania zmiękczacza wody. Instalacja odbywa się na głównym przyłączu wody lub po zlewem w kuchni. Jeśli chcemy pozbyć się chloru i metali ciężkich, zastosujmy filtr z blokiem węglowym. 

Odwrócona osmoza

uzdatniacz wody

Najpopularniejszym rozwiązaniem w przypadku uzdatniania wody jest zastosowanie systemu odwróconej osmozy. Dzięki temu szybko i tanio uzdatnimy kranową wodę, bez konieczności stosowania dodatkowych chemikaliów. Proces ten może usunąć nawet do 99% rozpuszczonych substancji, co zależy od jakości wody i zastosowanych membran. Pamiętajmy o tym, że odwrócona osmoza usuwa także z wody minerały, jakimi są magnez, wapń, czy potas. To czysta woda bez minerałów. Sporym uznaniem cieszy się dodanie do takiej opcji specjalnego liniowego mineralizatora w postaci filtra.  

Uzdatniacze wody nie od dziś cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Każdy z nas pragnie korzystać ze zdrowej i smacznej wody, która będzie pozbawiona osadu i innych zanieczyszczeń. Ciekawe rozwiązania znajdziemy w sklepach internetowych, gdzie łatwo zamówimy potrzebne wyroby.